Objavljeno: Čet 08.08.2019.

EL: Rijeka s velikom zalihom putuje u Škotsku

Hrvatski doprvak Rijeka u prvom je susretu trećeg pretkola Europske lige na Rujevici s 2:0 svladao škotski Aberdeen.

Kao što se i očekivalo, Rijeka je od prve minute pritisla Aberdeen, ali na prvu priliku čekalo se do 27. minute kada je Halilović pucao tik iznad grede.

Najveću priliku u prvom dijelu promašio je Župarić u 30. minuti pa se na predah otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu ista slika, a onda poklon gostujuće obrane. Ojo je srušio Capana u šesnaestercu, a Čolak je hladno s 11 metara pogodio za 1:0.

Uveo je Bišćan Murića tražeći još jedan gol, a ovaj mu je uzvratio na najbolji mogući način.

U 88. minuti neobranjivo je pogodio s 20 metara za veliko slavlje na Rujevici i ogromnu zalihu prije gostovanja u Škotskoj.

Uzvratni susret na rasporedu ja za točno tjedan dana, odnosno, 15. kolovoza.

Europska liga, treće pretkolo (prva utakmica): Rijeka - Aberdeen 2:0 (Čolak 62., Murić 88.)