Objavljeno: Sri 11.09.2019.

EP U-19, futsal: Mladi Hrvati u polufinalu!

Hrvatska reprezentacija do 19 godina u futsalu plasirala se u polufinale Europskog prvenstva koje se održava u Latviji!

U pitanju je premijerni Euro U-19, a Hrvatska je, nakon startnog poraza od Španjolske (0:3), prvo lakoćom nadigrala Nizozemsku (6:0) i potom u direktnom sudaru za polufinale pobijedila Ukrajinu s 3:1.

Hrvatskoj U-19 odgovorao je i remi na putu do polufinala, no mladi su Ukrajinci poveli u 13. minuti pogotkom Blanka. Igrač preokreta bio je Jakov Hrstić koji je prvo u 17. minuti postigao pogodak za izjednačenje, dok je u 32. minuti bio strijelac i za 2:1, a priča je okončana u samoj završnici kada je na prazna vrata pogodio Sučić za konačnih 3:1.

Hrvatska U-19 u četvrtak igra polufinale protiv Portugala U-19. Susret je na rasporedu u 16 sati.

EP u futsalu, U-19, skupina B, 3. kolo: Hrvatska - Ukrajina 3:1 (Hrstić 17., 32., Sučić 40./Blank 13.)