Objavljeno: Čet 12.09.2019.

EP U-19, futsal: Senzacionalno, mladi Hrvati u finalu!

Hrvatska reprezentacija do 19 godina u futsalu kreirala je veliku senzaciju na premijernom Europskom prvenstvu kojem je domaćin Latvija.

U tvrdom i žestokom polufinalnom susretu mladi Hrvati su u raspucavanju šesteraca s ukupnih 5:4 (2:2 nakon 40 minuta) pobijedili favorizirane vršnjake iz Portugala te će u finalu igrati protiv Španjolske U-19 koja je s 3:1 bila bolja od Poljske U-19. Ranije su u skupini mladi Španjolci s 3:0 svladali Hrvatsku U-19.

Portugal U-19 dominirao je u ovom polufinalu. Lopta je uglavnom bila u posjedu Portugalaca, ali čvrsto i hrabro mladi su Hrvati odbijali sve napade od početka do 31. minute.

Tada je brzu kontru Portugala U-19 realizirao Celio postigavši prvi pogodak u ovom polufinalu. I činilo se kako je time pobjednik odlučen, ali dvije sekunde prije kraja Jurlina je sjajno pogodio za 1:1 i produžetke.

U njima je opet Portugal U-19 poveo (Chuva u 45. minuti), no opet su mladi Hrvati skupili snage za izjednačenje. Učinio je to Vukelić u 49. minuti čime je osigurano raspucavanje za finale.

U kulminaciji ovog polufinala precizni su za Hrvatsku U-19 bili Mudronja, Cvišić i Jurlina, dok je vratar Čizmić napravio ključni potez obranivši udarac Nevesa.

EP u futsalu, U-19, polufinale: Hrvatska - Portugal 2:2, 5:4 (Jurlina 40., Vukelić 49./Celio 31., Chuva 45.)