Objavljeno: Sub 14.09.2019.

EP U-19, futsal: Španjolska u finalu prejaka za mlade Hrvate

Hrvatska futsalska reprezentacija do 19 godina okončala je svoj sjajan nastup na premijernom Europskom prvenstvu kojem je domaćin bila Latvija.

Na samom početku Prvenstva Hrvatska U-19 izgubila je od vršnjaka iz Španjolske (0:3), a isti suparnik bio je koban i na kraju. U finalnom susretu Španjolska U-19 bila je uvjerljiva i slavila 6:1.

Mayor je u šestoj minuti doveo Španjolce u vodstvo, ali je u 13. minuti Mužar vratio stvari na početak te je izjednačio na 1:1. Sve ostalo u ovom finalu prošlo je u ritmu kojeg su davali mladi Španjolci.

Do kraja poluvremena već je bilo 4:1 (Adrian, Molina i Perez), dok su u nastavku pobjedu i naslov prvaka za Španjolce potvrdili Povill i Adrian.

Unatoč visokom porazu, mladi Hrvati su kroz Prvenstvo ostavili sjajan dojam i mimo svih očekivanja sudjelovali u prvom povijesnom finalu Eura U-19.

EP u futsalu, U-19, finale: Španjolska - Hrvatska 6:1 (Mayor 6., Adrian 15., 24., Molina 19., Perez 20., Povill 23./Mužar 13.)