Objavljeno: Pet 21.06.2019.

EP U-21: Drugim porazom Hrvatska se oprostila od Eura

Hrvatska reprezentacija do 21 godine oprostila se od Europskog prvenstva, nakon druge odigrane utakmice i drugog poraza.

Nakon startnog pada protiv Rumunja (1:4), u drugom dvoboju od Hrvatske je bolja bila Francuska (1:0) pa će Hrvatskoj U-21 posljednja utakmica (ponedjeljak) protiv Engleske biti tek odrađivanje posla i dvoboj za prestiž.

Francuska je povela i postigla gol odluke već u osmoj minuti. Nakon centaršuta, Moussa Dembele nadskočio je Borevkovića i zabio za 1:0.

I prije toga su postavke momčadi na terenu bile takve da je svih 11 hrvatskih nogometaša bilo iza lopte i branilo se pred Francuzima, a ništa se nije promijenilo ni nakon gola.

No, nakon vodstva Francuska je laganije gradila svoje napade, ponekad zaprijetila, a prvi pravi napad mladi su Hrvati kreirali u 33. minuti. Nikola Vlašić sjajno se oslobodio jednog suparnika na središtu travnjaka i odlično u dubinu proigrao Jakoliša čiji je udarac prošao tik pored okvira vrata.

Nastavak, barem na startu, nije donio nikakvu promjenu. Francuska je kružila na 30-ak metara od Posavca, a hrvatska se isključivo branila. No, dvadesetak minuta prije kraja Hrvatska U-21 ulascima oporavljenog Brekala i Kulenovića odlučnije je krenula prema naprijed, a sjajnu šansu u 69. minuti imao je upravo Kulenović.

Izdržao je napadač varšavske Legije duel sa suparničkim igračem te je s vrha šesnaesterca dobro pucao, ali umjesto u mreži lopta je završila na okviru vrata.

Do kraja su mladi Francuzi održali prednost, a sastav Nenada Gračana nije imao ni snage ni sposobnosti izjednačiti.

Hrvatska U-21 igrala je u sastavu: Posavec, Uremović, Katić, Borevković, Sosa, Šunjić, Ivanušec (od 86. Halilović), Vlašić, Moro, Murić (od 63. Brekalo), Jakoliš (od 56. Kulenović)

EP U-21, skupina C (2. kolo): Francuska - Hrvatska 1:0 (Dembele 8.), Rumunjska - Engleska 4:2

Redoslijed: 1. Rumunjska 6, 2. Francuska 6, 3. Engleska 0, 4. Hrvatska 0