Objavljeno: Pon 24.06.2019.

EP, U-21: Hrvatska odigrala 3:3 s Englezima za kraj Eura

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti oprostili su se od Europskog prvenstva neodlučenim rezultatom 3:3 protiv vršnjaka iz Engleske u posljednjem susretu trećeg kola skupine C.

Mladi Hrvati i Englezi odigrali su vrlo dopadljivu i potpuno otvorenu utakmicu, što je i bilo logično za očekivati, budući da su u ovom susretu i jedni i drugi tražili pozitivan kraj Eura, nakon startna dva poraza u skupini.

Engleska U-21 tri je puta vodila, ali svaki put su se hrvatske nade uspijevale vratiti iz rezultatskog minusa i na kraju osvojiti barem bod na ovom Prvenstvu.

Prije Prvenstva bilo je jasno kako su Nikola Vlašić i Josip Brekalo najveće zvijezde ove hrvatske momčadi, a to su pokazali i na ovom turniru. Od četiri hrvatska pogotka ukupno postignuta na Euru, taj je dvojac postigao sva četiri (svaki igrač po dva).

Protiv Engleske teško je odabrati koji je bio ljepši. U 39. minuti Brekalo je sjajno prošao po svojoj lijevoj strani i loptu zavrnuo u suprotni kut engleskih vrata za tadašnjih 1:1.

Vlašić je, pak, u 62. minuti lijepim i preciznim udarcem s vrha šesnaesterca okončao dobru akciju Hrvatske U-21 koju su kreirali Majer i Kulenović. Nažalost, tom prilikom Vlašić se ozlijedio te je morao napustiti travnjak.

I na kraju, u 82. minuti Brekalo je rutinski provukao loptu ispod nogu engleskog vratara Hendersona za konačnih 3:3.

Kako je prolazio turnir tako je i Hrvatska U-21 igrala sve bolje. Nažalost, ni to nije bilo dovoljno za premijernu pobjedu, ali igra protiv Engleske definitivno je bilo najbolje što su prezentirale hrvatske nade.

Hrvatska je igrala u sastavu: Grbić, Uremović, Kalaica, Katić, Čabraja (od 76. Bradarić), Moro, Šunjić, Vlašić (od 66. Ivanušec), Majer, Kulenović, Brekalo.

EP, U-21, skupina C (3. kolo): Hrvatska - Engleska 3:3 (Brekalo 39., 82., Vlašić 62./Nelson 11.-11m, Maddison 48., Kenny 70.), Rumunjska - Francuska 0:0

Redoslijed: 1. Rumunjska 7 bodova, 2. Francuska 7, 3. Engleska 1, 4. Hrvatska 1