Objavljeno: Uto 18.06.2019.

Euro, U-21: Greške mladih Hrvata za startni poraz

Hrvatski reprezentativci do 21 godine staroati otvorili su Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu porazom od vršnjaka iz Rumunjske (1:4).

S obzirom na to da će polufinale ovog natjecanja izboriti samo prvoplasirane momčadi iz tri skupine te najbolja drugoplasirana, ovaj poraz je uvelike udaljio Hrvatsku U-21 od tog cilja.

Rumunjska U-21 je tijekom cijele utakmice bila bolja, rastrčanija i konkretnija, a kada se tome dodaju velike pogreške hrvatske obrane, onda je ovakav rezultat na kraju bio i realan.

Svašta se na ovom ogledu dogodilo u prvih 20 minuta. Već u 11. minuti Benković je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, a jedanaesterac je u 1:0 pretvorio inače sjajni George Puscas. Samo tri minute kasnije bilo je 2:0, a tom prilikom uz hrvatsku obranu pogriješio je i neodlučni hrvatski vratar Posavec. Svu tu konfuziju iskoristio je strijelac Ianis Hagi.

Uz sve to, u uvodnom dijelu susreta ozlijedio se Josip Brekalo, jedna od najjačih karika hrvatske U-21 reprezentacije, zbog čega je morao izaći s travnjaka.

Nadu je, gotovo solo akcijom i pogotkom za 1:2, vratio Nikola Vlašić, koji je u nastavku prvog dijela imao još jedan odličan udarac, no mogućih 2:2 spriječio je rumunjski vratar.

Međutim, cijelo vrijeme hrvatski vezni red gubio je borbu s rumunjskim, a Rumunji su vrlo lako dolazili u prilike i lakoćom lomili obranu sastava Nenada Gračana.

U nastavku je Hrvatska, unatoč zaostatku 1:2, vrlo teško dolazila na drugu stranu terena i nije bilo pravih prilika za pogodak. Ali, bilo ih je na drugoj strani. U 66. minuti nonšalantno je pogriješio Sosa, a gol za 3:1 postigao je Baluta, dok je u samoj završnici za 4:1 pogodio Petre.

Hrvatska U-21 igrala je u sastavu: Posavec, Uremović, Benković, Katić, Sosa, Šunjić, Halilović (od 77. Murić), Vlašić, Moro (od 68. Ivanušec), Jakoliš, Brekalo (od 14. Bradarić).

Za Hrvatsku U-21 slijedi utakmica drugog kola u petak (21 sati) protiv Francuske.

U-21 Europsko prvenstvo, skupina C (1. kolo): Rumunjska U-21 - Hrvatska U-21 4:1 (Puscas 11.-11m, Hagi 14., Baluta 66., Petre 90.+1/Vlašić 18.)