Objavljeno: Čet 09.12.2021.

Europska liga: Dinamo pobijedio u Londonu, završio drugi

Nogometaši Dinama pobijedili su West Ham u Londonu s 1:0 na kraju natjecanja u skupini H Europske lige. Time je Dinamo okončao nastup u grupnoj fazi kao drugi te će tijekom proljeća nastaviti s igranjem u ovom natjecanju. Dinamu slijede dvije utakmice doigravanja za osminu finala, a suparnik će mu biti jedna od trećeplasiranih momčadi ovosezonske Lige prvaka.

Utakmica je počela savršeno za Dinamo i to maestralnim pogotkom Mislava Oršića. U četvrtoj minuti Oršić je potegnuo s 20-ak metara iskosa te je sjajno pogodio same suprotne rašlje.

Pogodak je sigurno motivirajuće djelovao na hrvatskog prvaka te je tijekom prvog dijela bolje šanse imao Dinamo, nego li West Ham. Ademi, Oršić i Ivanušec su redom bili vrlo blizu novog pogotka, no Dinamo je nakon 45 minuta ipak ostao na tom jednom golu.

West Ham, koji je igrao u kombiniranoj momčadi, teško je dolazio u prave šanse te se obrana Dinama prilično lako nosila s tim rijetkim domaćim naletima prema Livakoviću.

Odmah na početku drugog poluvremena Dinamo je žestoko krenuo po drugi pogodak, a novu odličnu priliku je propustio Oršić. Vrlo brzo je hrvatski prvak spustio papučicu s gasa, trener Kopić je odlučio zatvarati utakmicu te je posjed prepušten domaćinu.

No, unatoč tome, West Ham je nastavio sa svojim sterilnim napadanjem i Dinamo je lako odbio sve napade i pokušaje domaćina da dođe ili do preokreta ili do jednog boda. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić odigrao je svih 90 minuta za domaćina.

U drugom susretu šestog kola ove skupine Rapid je u gostima svladao Genk 1:0 pa tako Austrijanci nastavljaju u Europskoj ligi, dok je Genk ispao iz Europe.

Europska liga, skupina H (6. kolo): West Ham - Dinamo 0:1 (Oršić 4.), Genk - Rapid Beč 0:1 (Ljubičić 29.)

Redoslijed: 1. West Ham 13 bodova, 2. Dinamo 10, 3. Rapid Beč 6, 4. Genk 5