Objavljeno: Čet 07.03.2019.

Europska liga: Dinamu prednost jednog gola prije uzvrata u Lisabonu

Pobjednička Dinamova serija u Europskoj ligi se ne zaustavlja. U prvom susretu osmine finala Dinamo je u Zagrebu pobijedio portugalskog giganta Benficu s minimalnih 1:0.

U sjajnom ozračju maksimirskog stadiona i pred gotovo 30.000 navijača Dinamo je pobijedio uglednog suparnika pogotkom Petkovića iz jedanaesterca.

Momčad iz Lisabona nešto je bolje otvorila utakmicu i prva je prijetila Dinamovom vrataru Livakoviću. No, nije dugo trebalo da se hrvatski prvak razbudi. Potaknuti navijačima i stvarno bučnom kulisom igrači Dinama bili su sve hrabriji.

Bilo je sve opasnije u gostujućem šesnaestercu, dok se u 38. minuti nije dogodio jedanaesterac. Dani Olmo srušen je na samom rubu šesnaesterca, a udarac s bijele točke Bruno Petković pretvorio je u vodstvo 1:0.

Na poluvrijeme je Dinamo mogao otići i s dva gola prednosti, no Gojak je slabo reagirao u završnici prvog dijela.

U nastavku je Dinamo odlučio usporiti ritam utakmice očigledno zadovoljan minimalnim vodstvom. Više se domaćin koncentrirao na čuvanje vlastitih vrata i odlično je umrtvio suparnika pa tako Benfica nije imala nijednu izrazitu priliku za izjednačenje.

Vrijeme je curilo, Dinamo je čuvao prednost i dočekao je kraj uz pobjedu koja mu apsolutno nudi velike mogućnosti prije uzvrata na Luz stadionu u Lisabonu, za tjedan dana.

Europska liga, osmina finala (prva utakmica): Dinamo - Benfica 1:0 (Petković 38.-11m)