Objavljeno: Čet 17.09.2020.

Europska liga, drugo pretkolo: Hajduk s 1:0 pobijedio u Skopju

Nogometaši Hajduka imali su uspješnu ovosezonsku europsku premijeru. U gostima, u jednom dvoboju drugog pretkola Europske lige, Splićani su u Skopju svladali Renovu s minimalnih 1:0.

Utakmica je počela točno po splitskim željama jer je u četvrtoj minuti Mijo Caktaš poentirao za vodstvo 1:0. Vrlo brzo je Hajduk trebao i povećati prednost, ali se Gyurcso u situaciji jedan na jedan nije snašao.

Od početka je bila vidljiva razlika u kvaliteti i Hajduk je konstantno napadao, ali su se i nizali promašaji (Diamantakos, Jairo, Dolček).

No, u nastavku se domaćin definitivno oslobodio u igri i bio je sve opasniji, a krajnje napeto je bilo u šesnaestercu Hajduka u posljednjih desetak minuta kada je Renova imala tri sjajne prilike za izjednačenje. Ipak, Splićani su nekako izdržali sve to, sačuvali 1:0 i prošli dalje.

U trećem pretkolu Hajduk će također gostovati (jedna utakmica) kod uglednog Galatasarayja koji je u ovoj fazi natjecanja s 3:1 pobijedio Neftçi u gostima.

Europska liga, drugo pretkolo: Renova - Hajduk 0:1 (Caktaš 4.)