Objavljeno: Čet 17.09.2020.

Europska liga, drugo pretkolo: Osijek pao u Gradskom vrtu od Basela

Europski ovosezonski put Osijeka završio je vrlo brzo, na prvoj stepenici. Basel je u Gradskom vrtu, u ogledu drugog pretkola Europske lige, slavio protiv hrvatske momčadi s 2:1.

Basel je od samog starta žestoko stisnuo hrvatskog predstavnika. Dominirao je, napadao i od prve minute domaći vratar Ivušić bio je na streljani. Ubrzo je postignut i prvi pogodak, Arthur Cabral je u 18. minuti zabio za 1:0.

Vrlo lako su gosti dolazili u prilike i bilo je samo pitanje vremena kada će se drugi put zatresti osječka mreža. Dogodilo se to u 44. minuti, a strijelac je bio Stocker.

U nastavku su se uloge na travnjaku promijenile. Osijek je napokon zaigrao odlučnije i krenuo je po čudo. No, Kleinheisler, Jugović i Mierez nisu realizirali odlične šanse, a i izvjesni jedanaesterac (možda čak i dva) nisu suđena za hrvatskog predstavnika.

Nada se Osijeku pojavila u 85. minuti kada je Majstorović glavom matirao suparničkog vratara, no do kraja Osijek nije uspio izjednačiti čime se oprostio od Europe.

Europska liga, drugo pretkolo: Osijek - Basel 1:2 (Majstorović 85./Arthur Cabral 18., Stocker 44.)