Objavljeno: Uto 09.07.2019.

Europska liga: Hajduk s 2:0 slavio na Malti

Nogometaši Hajduka ostvarili su pobjedu u prvom ogledu prvog pretkola Europske lige. Splitska je momčad u gostima na Malti svladala Gziru United s 2:0.

Teže od očekivanog hrvatski predstavnik došao je do prednosti uoči uzvrata na Poljudu, a prvi je pogodak na ogledu postigao Adam Gyurcso u samoj završnici prvog poluvremena.

Jedanaesterac za Hajduk dosuđen je u 44. minuti. Gyurcso je prvo pogodio okvir vrata, ali mu se lopta odbila i iz drugog pokušaja bio je precizniji.

Hajduk je bio bolji tijekom prvog poluvremena, no na samom startu nastavka Gzira United imala je odličnu šansu, a kasnije je domaćinu poništen i pogodak zbog zaleđa te je propustio novu odličnu priliku za izjednačenje.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Hajduk je zabio za 2:0 što će mu sigurno silno pomoći uoči uzvrata u Splitu i proboju prema drugom pretkolu Europske lige. Strijelac drugog gola bio je novi igrač Hajduka Ivan Dolček.

Europska liga, prvo pretkolo (prva utakmica): Gzira United - Hajduk 0:2 (Gyurcso 44., Dolček 90.+6)