Objavljeno: Čet 22.08.2019.

Europska liga, play-off: Gent s 2:1 bolji od Rijeke

Nogometaši Rijeke poraženi su kod Genta 1:2 u prvom dvoboju play-offa Europske lige. Iako je Rijeka vodila 1:0 nakon prvog poluvremena, Gent je bio daleko bolji i na kraju posve zasluženo pobijedio.

Od samog starta susreta Gent je zagospodario terenom. Lopta je gotovo konstantno bila u posjedu belgijskih igrača, a pritisak prema riječkom vrataru Prskalu rastao je kako je utakmica trajala.

No, domaćin je propuštao priliku za prilikom, a Rijeka je svoju prvu opasnost pretvorila u pogodak. U 40. minuti Čolak je prsima primio loptu koja se odbila do Tibora Halilovića koji je s desetak metara, iskosa, žestoko odapeo i pogodio suprotni kut za riječko vodstvo od 1:0.

Međutim, primljeni pogodak uopće nije izbacio Gent iz ritma. Domaćin je još žešće nasrnuo na Rijeku u drugom dijelu i hrvatski igrači grčevito su branili prednost. Ali, na kraju je obrana Rijeke i popustila.

Ključni domaći igrač bio je Laurent Depoitre koji je postigao dva pogotka, u 57. i 71. minuti, za potpuni preokret i zasluženo vodstvo Genta.

Mogao je do kraja Gent postići još koji pogodak, ali je Rijeka na kraju ipak izvukla "dobar" poraz s jednim postignutim golom i zadržala nadu prije uzvrata na Rujevici za sedam dana.

Europska liga, play-off (prva utakmica): Gent - Rijeka 2:1 (Depoitre 57., 71./Halilović 40.)