Objavljeno: Čet 22.10.2020.

Europska liga: Remi bez golova Dinama i Feyenoorda

Dinamo je u sezonu Europske lige zakoračio osvojenim domaćim bodom. U susretu prvog kola skupine K u Zagrebu su Dinamo i Feyenoord odigrali 0:0.

Dinamo je vrlo rano mogao upasti u probleme jer je već u osmoj minuti susreta Feyenoord dobio priliku iz jedanaesterca povesti. No, kao i mnogo puta već ove sezone opet je sjajno reagirao vratar Livaković koji je obranio udarac Berghuisa.

Na početku susreta Dinamo je izgledao plašljivo, a gosti su imali još nekoliko prilika koje nisu znali iskoristiti.

I na startu nastavka opet su Nizozemci izgledali rastrčanije i odlučnije, a Dinamo je tek na momente pokazivao napadačke ambicije. Utakmica se posve okrenula u 72. minuti kada je gostujući igrač Senesi isključen zbog drugog žutog kartona.

Hrvatski prvak je tada krenuo silovito po pobjedu. Prijetio je Oršić iz velike daljine, potom Ivanušec, bilo je dosta obećavajućih situacija pred gostujućim vratima, no ipak je završilo tako što se nijedna mreža nije zatresla u 90 minuta ogleda na Maksimiru.

U drugom susretu ove skupine austrijski Wolfsberger i moskovski CSKA su također remizirali odigravši 1:1, a kod pogotka gostiju asistirao je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Europska liga, skupina K (1. kolo): Dinamo - Feyenoord 0:0, Wolfsberger - CSKA Moskva 1:1