Objavljeno: Čet 16.09.2021.

Europska liga: West Ham s 2:0 bolji od Dinama

Dinamo je porazom otvorio natjecanje u skupini H Europske lige. Londonski West Ham je slavio u Zagrebu 2:0. Oba pogotka gosti su postigli nakon krivih dodavanja igrača Dinama.

Od samog početka West Ham se nametnuo na terenu, i prilično je zbio hrvatskog prvaka blizu vratara Livakovića. Pritisak je, s vremena na vrijeme, rezultirao šansama gostiju, a West Ham je poveo nakon grube pogreške Dinamove obrane.

Točnije, u 22. minuti je Theophile-Catherine traljavo vraćao loptu Livakoviću, do nje je prije stigao Antonio i lagano pogodio za 1:0.

Ni nakon gola stanje se na travnjaku nije promijenilo. Gosti su imali posjed, fizički su bili moćniji, a Dinamo nije na ozbiljan način zaprijetio u prvih 45 minuta.

Od početka drugog dijela bilo je primjetno kako je Dinamo odlučio promijeniti odnose u ovom susretu. Žustrije je krenuo prema naprijed, no u 50. minuti se ponovila pogreška u dodavanju. Rice je na pladnju dobio loptu i kontru koju je okončao golom za 2:0.

Do kraja susreta Dinamo je pokušavao, ali nije uspio ugroziti gostujuću pobjedu. Dvije najbolje šanse imao je Luka Ivanušec, u 54. i 59. minuti.

Dinamo je igrao u sastavu: Livaković, Šutalo, Lauritsen, Theophile-Catherine (od 46. Jurić), Ristovski (od 63. Moharrami), Franjić, Mišić (od 75. Tolić), Ademi, Ivanušec (od 83. Gojak), Oršić (od 83. Menalo), Petković.

Za goste je do 69. minute igrao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

U drugom kolu Dinamo će gostovati u Belgiji kod Genka. Utakmica se igra 30. rujna (21 sat). Genk je u prvom kolu slavio u Beču protiv Rapida 1:0, golom Onuachua u 92. minuti.

Europska liga, skupina H (1. kolo): Dinamo - West Ham 0:2 (Antonio 22., Rice 50.), Rapid Beč - Genk 0:1 (Onuachu 90.+2)

Redoslijed: 1. West Ham 3 boda, 2. Genk 3, 3. Rapid 0, 4. Dinamo 0