Objavljeno: Sri 25.05.2022.

HNK za kadete: Rijeka uvjerljivo protiv Dinama do pehara

Kadeti Rijeke novi su osvajači HNK-a, nakon što su u finalnom susretu, igranom u Dugopolju, s uvjerljivih 4:1 svladali Dinamo. Time je Rijeka onemogućila Dinamu da osvoji dvostruku krunu. Podsjetimo kako su kadeti Dinama prije nekoliko dana osigurali naslov prvaka u Prvoj HNL - Kadeti.

Nakon što je Rijeka bila bolja u prvom poluvremenu, odmah na startu nastavka uslijedilo je vodstvo Dinama. U 48. minuti, nakon lijepog solo prodora, zabio je Luka Vrbančić. No, Rijeka je uzvratila sjajnom igrom do kraja i preokretom.

Prva dva gola za Rijeku dao je Ivano Srdoč, u 64. i 69. minuti, a potom je u 78. majstorski s vrha šesnaesterca pogodio Knežević. Finale je zaokruženo pogotkom Korača u 86. minuti za konačnih 4:1.

- Odlučili smo od početka visoko napasti Dinamo. Nismo ih smjeli pustiti i dozvoliti im da se razigraju. Zasluženo smo slavili i ovo je nagrada za cijelu sezonu u kojoj smo igrali dobro, ali to nije uvijek bilo praćeno pravim rezultatima u Prvenstvu, rekao je trener kadeta Rijeke Hrvoje Stilinović.

U nastavku dana, također uz izravne prijenose na HNTV-u te na YouTube kanalu HNTV-a, pogledajte finale Kupa za pionire između Osijeka i Dinama od 16 sati te finale Kupa za juniore između Varaždina i Dinama od 18 sati.

HNK za kadete, finale: Rijeka - Dinamo 4:1 (Srdoč 64., 69., Knežević 78., Korač 86./Vrbančić 48.)