Objavljeno: Uto 26.09.2017.

Hrvatska ostala bez Europskog prvenstva u futsalu

Europsko prvenstvo u futsalu, kojem će Slovenija biti domaćin iduće godine (siječanj/veljača), proći će bez Hrvatske.

U Dubrovniku je Francuska pobijedila Hrvatsku 5:4 što je Francuzima s 1:1 u prvoj utakmici donijelo plasman na Europsko prvenstvo.

Hrvatska je dva puta vodila u uzvratu: 1:0 i 2:1 pogocima Josipa Sutona (8.) i Luke Perića (16.). No, Francuska je prijetila cijelo vrijeme i lovila je zaostatak golovima Kebea (9.) i Ramireza (26. minuta).

U posljednjih deset minuta jačao je presing Hrvatske, ali se jednako tako otvaralo mnogo prostora za Francuze u kontrama. Opasnije i bolje prilike imala je Francuska, a jednu takvu je N’Gala iskoristio za pogodak (33. minuta) za 3:2, a samo minutu kasnije isti je igrač povećao na 4:2.

U 35. je malu nadu Hrvatskoj donio Dario Marinović smanjivši na 3:4, a 16 sekundi prije kraja Tihomir Novak je izjednačio na 4:4.

Hrvatskoj je i tada trebao još jedan pogodak za prolaz na Europsko prvenstvo, no gol se dogodio na drugoj strani, a opet je snalažljiv i precizan bio N’Gala za svoj treći gol, peti Francuske i osiguravanje Europskog prvenstva.

Dokvalifikacije za EP, uzvratna utakmica: Hrvatska - Francuska 4:5 (Suton 8., Perić 16., Marinović 35., Novak 40./Kebe 9., Ramirez 26., N’Gala 33., 34., 40.)

Prva utakmica: 1:1