Objavljeno: Čet 09.05.2019.

Hrvatske U-16 nogometašice bolje od vršnjakinja iz Bugarske

Hrvatske nogometašice do 16 godina starosti ostvarile su i drugu pobjedu na Uefinom razvojnom turniru kojem su domaćin.

U Ivanić-Gradu Hrvatska U-16 je s 2:0 svladala vršnjakinje iz Bugarske. Podsjetimo kako su mlade hrvatske nogometašice prije toga bile bolje od Sjeverne Makedonije i to nakon jedanaesteraca 4:3. U toj se utakmici mreže, pak, nisu tresle.

Protiv Bugarki vodstvo je Hrvatskoj omogućila Nela Andrić pogotkom u 33. minuti. Potvrda pobjede dogodila se u drugom poluvremenu. U 72. minuti bugarsku mrežu naciljala je Jelena Matanić i time osigurala slavlje domaćinu ovog turnira.

Ispred Hrvatske U-16 ostala je još jedna utakmica, ona subotnja (13 sati) protiv Islanđanki, a nakon te utakmice bit će poznat i pobjednik turnira.

Uefin razvojni turnir, U-16 (žene): Hrvatska - Bugarska 2:0 (Andrić 33., Matanić 72.)