Objavljeno: Sub 11.05.2019.

Hrvatske U-16 nogometašice druge na Uefinom razvojnom turniru

Hrvatske nogometašice do 16 godina starosti okončale su Uefin razvojni turnir, kojem su ujedno bile domaćin, na drugom mjestu.

U posljednjem ogledu turnira, u Mičevcu, mlade islandske nogometašice bile su uvjerljive te su slavile 6:0 protiv Hrvatske U-16. No, ranije ostvarena pobjeda protiv Bugarske, kao i slavlje protiv Sjeverne Makedonije nakon jedanaesteraca, donijele su mladim hrvatskim djevojkama konačno drugo mjesto.

Hrvatska U-16 se protiv vršnjakinja s Islanda dobro držala u prvih 40 minuta utakmice. Do tada su mreže mirovale, ali je u tom trenutku započela islandska dominacija. Prvo je u 40. i 47. minuti za 2:0 pogađala Jorundsdottir, a kasnije su još hrvatsku mrežu tresle Benediktsdottir, Montoro, Aradottir i Bjarnadottir za konačnu uvjerljivu pobjedu ekipe s Islanda.

Uefin razvojni turnir, U-16 (žene): Hrvatska - Island 0:6 (Jorundsdottir 40., 47., Benediktsdottir 52., Montoro 67., Aradottir 74., Bjarnadottir 78.)