Objavljeno: Sri 28.04.2021.

Hrvatski nogometni kup: Dinamo nakon produžetaka do finala

U finalu ovosezonskog Hrvatskog nogometnog kupa igrat će Istra 1961 i Dinamo. Odluka o pobjedniku dogodit će se 19. svibnja u Velikoj Gorici.

Istra 1961 je ranije osigurala finale pobjedom protiv Rijeke, dok je Dinamo nakon velike borbe uspio slomiti Goricu u 120 minuta igre. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a potom je Dinamo u produžecima odjurio do finala ukupnom pobjedom 4:1.

Gorica je šokirala favorizirani Dinamo pogotkom Špikića u trećoj minuti. I kroz cijelo prvo poluvrijeme Dinamo se silno mučio kako bi probio suparnika i ozbiljno zaprijetio.

No, Dinamo je izjednačio na samom startu drugog poluvremena kada je fantastično s 20-ak metara pogodio Mišić. Samo nekoliko trenutaka kasnije Gorica je napravila veliki korak unatrag jer je Keita zaradio drugi žuti karton te je svoje suigrače ostavio na milost i nemilost suparniku koji je počeo jako pritiskati.

Nizale su se prilike pred gostujućim vratima, ali Gorica je uspjela nekako osigurati produžetke. Ali, tamo je i bio kraj za Velikogoričane. Prvo je novi efektni pogodak postigao, ovaj put Jakić, dok su potom Majer i Ademi osigurali visoku pobjedu i plasman Dinama u finale.

Hrvatski nogometni kup, polufinale: Dinamo - Gorica 1:1, nakon produžetaka 4:1 (Mišić 46., Jakić 100., Majer 111., Ademi 119./Špikić 3.)