Objavljeno: Uto 02.03.2021.

Hrvatski nogometni kup: Hajduk se raspucao u nastavku

Nogometaši Hajduka kao posljednji su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa i to nakon 3:0 gostujuće pobjede kod četvrtoligaša Zagreba.

Skoro sat vremena Zagreb nije dopustio Hajduku pogodak pa čak ni posebno velike prilike. No, početkom nastavka je Hajduk postao ozbiljniji uslijed ulaska Livaje, Todorovića i Fossatija.

Jairo je prvi gol zabio u 58. minuti, Livaja je u 66. realizirao slobodni udarac s vrha šesnaesterca za 2:0, dok je priča zaključena kada je Jairo postigao novi pogodak, u 71. minuti za konačnih 3:0. Inače, Zagreb je od 65. minute bio s igračem manje (drugi žuti karton je dobio Strunje).

U četvrtfinalu Hajduk će gostovati kod Gorice.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Zagreb - Hajduk 0:3 (Jairo 58., 71., Livaja 66.), Varaždin - Rijeka 1:2, Rudeš - Dinamo 0:2, Gorica - Lokomotiva 3:1, Kurilovec - Osijek 0:4, GOŠK 1919 Dubrovnik - Slaven Belupo 1:4, Šibenik - Istra 1961 0:2, Oriolik - Rudar Labin 0:0, produžeci 1:0

Parovi četvrtfinala: Dinamo - Slaven Belupo (3.3., uživo na HNTV-u), Osijek - Rijeka (3.3., uživo na HNTV-u), Gorica - Hajduk (16.3.), Oriolik - Istra 1961 (17.3.)