Objavljeno: Uto 16.03.2021.

Hrvatski nogometni kup: Istra 1961 izborila polufinale i dvoboj protiv Rijeke

Nogometaši Istre 1961 plasirali su se u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa, nakon 3:0 pobjede u Oriovcu kod Oriolika.

Trećeligaš Oriolik je imao sjajne dvije prilike u uvodnih deset minuta (Batalo i Marušić) i tada je možda propustio zakomplicirati ovaj susret. Kako je dvoboj prolazio tako su gosti iz Pule bili sve dominantniji, a pogotovo su takvi postali od starta drugog dijela kada su u igru ušli Hara i Gržan.

Japanac Taichi Hara bio je junak pobjede te je zabio pogotke za 2:0 u 60. i 87. minuti. Na samom kraju još je Živatović naciljao vlastitu mrežu za konačno slavlje prvoligaša od 3:0.

U polufinalu će Istra 1961 igrati protiv Rijeke i to na domaćem terenu (jedna utakmica).

Hrvatski nogometni kup, četvrtfinale: Oriolik - Istra 1961 0:3 (Živatović 90.+1/Hara 60., 87.)