Objavljeno: Uto 24.09.2019.

Hrvatski nogometni kup: Mučenje Slaven Belupa, raspucani Osijek i Dinamo

Nogometaši Dinama, Osijeka i Lokomotive nisu imali nikakvih problema kako bi uspješno obavili utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Prvak Dinamo pobijedio je četvrtoligaša Karlovac u gostima 7:0. Brzopotezno je Dinamo na startu utakmice zabio dva gola (Kadzior u devetoj i Oršić u 11.), kao i još dva gola na kraju poluvremenu (Petković iz jedanaesterca u 43. i Šitum u 45.). U nastavku su se u strijelce upisali još Kadzior (drugi put), Atiemwen i Gavranović.

Osijek je s 8:0 u gostima svladao trećeligaša Vuteks Slogu. Prvo ime tog susreta bio je Antonio Mance koji je postigao tri pogotka (po jedan su dodali Marić, Škorić, Mbakogu, Lopa i Dugandžić), a jednako je raspoložen bio igrač Lokomotive Domagoj Drožđek, ali on je time zabio sve golove na utakmici Oriolik - Lokomotiva.

Slaven Belupo se mučio kod Hrvaca gdje je slavio 2:1, iako je gubio 0:1. Štimac je u 14. minuti doveo u vodstvo trećeligaša s juga, ali samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje (Škarić). U nastavku ogleda Slaven Belupo je okrenuo rezultat u svoju korist golovima Jajala i Bačelić-Grgića.

Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala: Karlovac - Dinamo 0:7 (Kadzior 9., 55., Oršić 11., Petković 43.-11m, Šitum 45., Atiemwen 82., Gavranović 90.-11m), Hrvace - Slaven Belupo 1:2 (Štimac 14./Jajalo 31., Bačelić-Grgić 62.), Vuteks Sloga - Osijek 0:8 (Marić 15.-11m, Mance 44., 49., 52., Škorić 59., Mbakogu 66., Lopa 62., Dugandžić 82.), Oriolik - Lokomotiva 0:3 (Drožđek 51., 86., 90.)

Srijeda (25.9.): Buje - Rijeka (15:30 sati), Mladost Petrinja - Hajduk (15:30 sati, uživo na HNTV-u), Belišće - Split (15:30 sati), Jadran Poreč - Inter-Zaprešić (15:30 sati), Kurilovec - Istra 1961 (15:30 sati), Sloga Nova Gradiška - Vinogradar (15:30 sati), Zagora - Zadar (15:30 sati), Slavonija - Šibenik (15:30 sati), BSK - Cibalia (15:30 sati), Opatija - Novigrad (15:30 sati), Gorica - Zagreb (18 sati), Varaždin - Rudeš (18 sati)