Objavljeno: Ned 09.06.2019.

Hrvatski nogometni kup: Nogometašice Splita osvojile dvostruku krunu

Nogometašice Splita u potpunosti su prekinule dominaciju igračica Osijeka te su ovu sezonu završile s osvojenom dvostrukom krunom.

Nakon prekida dominacije Osijeka u Prvenstvu, koje je trajalo čak 12 sezona, ove je nedjelje Split, u finalu Kupa u Krapini, s minimalnih 1:0 pobijedio Osijek. Time su Splićanke obranile prošlosezonski naslov u Kupu.

Izjednačena je utakmica imala dva ključna detalja. Prvo onaj u 34. minuti kada je igračica Osijeka Leonarda Balog bila isključena zbog neopreznog i opasnog starta na suparničkoj igračici.

Unatoč igračici manje, Osječanke su hrabro odigrale ostatak utakmice, ali u 81. minuti nisu spriječile pogodak. Sjajno je korner izvela Iva Bukač i direktno pogodila suparničku mrežu, makar se činilo da je loptu samo malo dotaknula Matea Bošnjak. Kako god, bio je to pogodak koji je odlučio finalni dvoboj.

Ispred splitskih nogometašica vruće je ljeto u kojem će, tijekom kolovoza, pokušati izboriti i nastup u Ligi prvakinja.

Hrvatski nogometni kup, finale: Osijek - Split 0:1 (Bošnjak 81.)