Objavljeno: Sri 22.05.2019.

Hrvatski nogometni kup: Rijeka opet preko Dinama do naslova pobjednika

Nogometaši Rijeke osvojili su Hrvatski nogometni kup pobjedom u finalu, u Puli, protiv Dinama od 3:1. U lijepom ambijentu pulskog Aldo Drosina stadiona Rijeka je po peti put osvojila Kup u svojoj povijesti, a zanimljivo da je treći put do pehara došla upravo preko zagrebačkog kluba.

Utakmica je počela dominacijom Dinama. Rijeka se postavila doslovno u naručju svog vratara Sluge, ali unatoč tome prve su se velike stvari počele događati na drugoj strani.

Prvo je u 12. minuti sjajno pucao Tomečak, ali je Dinamov vratar Livaković odlično obranio. No, reprezentativni golman nije ništa mogao minutu kasnije kada je, nakon kornera i iz blizine, Antonio Čolak zabio za 1:0 Rijeke uz veliku pogrešku Petkovića. Nekoliko minuta kasnije opasno je Dinamu iz daljine zaprijetio i Halilović.

Potom je ponovno krenula igra uz golemi Dinamov posjed, ali bez pravih prilika. Sve do 31. minute kada je Oršić s desetak metara pucao malo iznad riječkih vrata. I onda se dogodio pogodak, ali opet na drugoj strani.

Kvržić je izvrtio Rrahmanija uz rub travnjaka, a iz blizine je Halilović pospremio loptu u mrežu zagrebačkog kluba za 2:0.

Na startu drugog dijela trener Dinama Bjelica uveo je dvojicu novih igrača (Gavranović i Leovac), ali je Dinamo ujedno u nastavak ušao s mnogo više agresivnosti. Slijevali su se napadi prema Slugi i smanjenje vodstva uslijedilo je u 63. minuti.

Pokušavali su u istoj akciji redom Ademi, Olmo i Petković, a na kraju je sjajno Oršić pogodio suprotni kut za 1:2. Nastavio je Dinamo napadati, a u 73. minuti Dani Olmo imao je savršenu priliku za 2:2, no njegov je udarac s bijele točke sjajno obranio riječki vratar Simon Sluga.

Taj promašeni jedanaesterac kao da je djelomično usporio Dinamo, a onda je u 85. "eksplodirao" Zoran Kvržić koji je zabio sjajan pogodak za 3:1 i potvrdu riječkog osvajanja Kupa.

Dinamo tako nije uspio drugu sezonu u nizu osvojiti dvostruku krunu, već je Rijeka još jednom dokazala da je s punim pravom već godinama jedini pravi i najveći Dinamov konkurent.

Hrvatski nogometni kup, finale: Dinamo - Rijeka 1:3 (Oršić 63./Čolak 13., Halilović 39., Kvržić 85.)