Objavljeno: Ned 10.04.2022.

HT Prva liga: Caktaš zabio za pobjedu Osijeka kod Slaven Belupa

Osijek je, uz dosta poteškoća, uspio neokrznut proći gostovanje u Koprivnici. S 1:0 Osijek je pobijedio Slaven Belupo u dvoboju 30. kola HT Prve lige, a pogodak odluke postigao je Mijo Caktaš u 33. minuti.

Osječani su bolje otvorili utakmicu te su u uvodnom dijelu imali dvije vrlo dobre šanse (Bralić i Topčagić). Inicijativa se na kraju isplatila u 33. minuti kada je Fućak vrlo lijepo ubacio, a pred domaćim vratima se najbolje snašao Caktaš i postigao gol za gostujuće vodstvo.

U nastavku utakmice Slaven Belupo je zaigrao odlučnije te je tražio izjednačenje. Posebno je opasan po Osijek bio Zvonarek koji je imao dvije dobre prilike, iako je i Osijek prijetio iz kontranapada te je mogao ranije zaključiti ovaj susret.

Ostalo je do kraja 1:0 za goste čime se Osijek vratio na vrh ljestvice, ali ima i dvije utakmice više od Dinama. Slaven Belupu je ovo bila peta prvenstvena utakmica u nizu bez pobjede (remi i četiri poraza).

HT Prva liga, 30. kolo: Slaven Belupo - Osijek 0:1 (Caktaš 33.)