Objavljeno: Sub 11.09.2021.

HT Prva liga: Četvrta Dinamova pobjeda u nizu

Dinamo je u dvoboju osmog kola HT Prve lige pobijedio Šibenik na domaćem terenu s 2:0, čime je upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu. No, Dinamo i nije baš jednostavno osvojio bodove protiv gostiju s juga.

Šibenik se vrlo dobro branio duže od sat vremena na Maksimiru, a pritom uopće nije bio bezazlen u svojim izletima prema suparničkim vratima. Ti šibenski napadi su se pojačavali i postajali sve ozbiljniji kako je utakmica prolazila.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti (Delić), nakon čega je Dinamo počeo dominirati i najbolju je priliku stvorio u nadoknadi prvog dijela (Tolić).

U nastavku se igralo gotovo ravnopravno, a ključni trenutak dogodio se u 68. minuti kada je Lauritsen glavom, iz blizine, pogodio suparničku mrežu. Priča je zaključena deset minuta kasnije, kada je Ivanušec zabio nakon sjajne solo akcije Petkovića.

HT Prva liga, 8. kolo: Dinamo - Šibenik 2:0 (Lauritsen 68., Ivanušec 78.)