Objavljeno: Sub 25.07.2020.

HT Prva liga: Čolak briljirao, Rijeka ipak samo treća

U ogledu posljednjeg, 36. kola HT Prve lige Rijeka je na Rujevici svladala Istru 1961 s 4:2 uz čak četiri gola sjajnog Čolaka. Nažalost po Rijeku to joj je bilo dovoljno tek za treće mjesto na ljestvici.

Rijeka je od prve minute žestoko krenula prema suparničkim vratima i htjela je što prije obaviti svoj dio posla. U tome je potpuno uspjela, a apsolutno nezaustavljiv bio Antonio Mirko Čolak koji je u prvom poluvremenu postigao tri pogotka.

Parao je Čolak pulsku mrežu u 18., 24. i 34. minuti iz jedanaesterca čime je riješio utakmicu i prebacio kompletni fokus na dvoboj u Osijeku gdje su riječki nogometaši čekali sretan kraj, a to je podjela bodova Osijeka i Lokomotive.

Nastavak je počeo u istom ritmu, a Čolak je zabio u 53. minuti za 4:0, svoj 20. gol ove sezone u HT Prvoj ligi. Nakon toga se Rijeka potpuno okrenula "slušanju" onoga što se događa u Gradskom vrtu, a takvo što su Puljani iskoristili za dva pogotka do kraja utakmice (Guzina u 59. i 78. iz jedanaesterca).

Rijeka je zbog slavlja Lokomotive u Osijeku ipak završila treća ovu sezonu, dok Istra 1961 kreće s pripremama za dvije kvalifikacijske utakmice protiv Orijenta 1919 za ostanak (ulazak) u HT Prvu ligu.

HT Prva liga, 36. kolo: Rijeka - Istra 1961 4:2 (Čolak 18., 24., 34.-11m, 53./Guzina 59., 78.-11m)