Objavljeno: Sub 30.11.2019.

HT Prva liga: Dinamo bez problema prošao Pulom

Nogometaši Dinama uspješno su obavili posao u 17. kolu Hrvatski Telekom Prve lige te su u Puli svladali domaću Istru 1961 s 2:0.

Nogometaši Dinama pozitivno su reagirali nakon remija protiv Hajduka i poraza kod Atalante, iako je trener Bjelica prilično izmijenio momčad u odnosu na posljednju utakmicu. Dominirali su Modri tijekom cijele utakmice.

Glavne su uloge odradili Kadzior i Oršić. Kod prvog pogotka, u 23. minuti, Oršić je asistirao Poljaku za prvi pogodak, dok su počekom nastavka (u 49. minuti) zamijenili uloge i tada je Oršić zabio za 2:0. Na samom kraju Ćuže je realizirao jedanaesterac i time barem malo "uljepšao" poraz pulskog sastava.

Dinamo je ovom pobjedom pobjegao Hajduku na sedam bodova prednosti, dok je Istra 1961 i dalje blizu samog dna. Zajedno s Varaždinom imaju pulski nogometaši samo bod više od fenjeraša Inter-Zaprešića.

HT Prva liga, 17. kolo: Istra 1961 - Dinamo 1:2 (Ćuže 90.-11m/Kadzior 23., Oršić 49.)