Objavljeno: Pet 22.11.2019.

HT Prva liga: Dinamo bolji, Hajduk uzeo bod na Maksimiru

Derbi utakmica 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru između Dinama i Hajduka završila je bez pobjednika (1:1).

U vrlo lijepom dekoru Dinamo je bio dosta bolji, pogotovo u prvom poluvremenu. No, oslabljeni Hajduk bio je sve hrabriji i bolji kako je utakmica odmicala te je na kraju osvojio bod i drugi put u sezoni ostao neporažen u nadmetanju s Dinamom.

Dinamov početak utakmice bio je uistinu gromovit. Napadi prema vratima Hajduka su se slijevali. Petković je bio nezaustavljiv, Oršić i Kadzior su probijali bokove, Olmo prijetio iz daljine.

Takva je igra okrunjena vodstvom prvaka već u 12. minuti kada su Petković i Ismajli bili u skoku, a igrač Hajduka je zadnji dodirnuo loptu i smjestio je u vlastitu mrežu.

Hajduk je teško disao i nakon primljenog gola, ali se uspio spasiti od svih neugodnosti i na samom kraju prvog dijela izjednačiti. Udarac Caktaša u ruku je pogodio Leovca, a iz jedanaesterca je baš Caktaš izjednačio na 1:1.

U nastavku se reprizirala slika iz prvog dijela, iako je intenzitet Dinamovih napada bio nešto slabiji. No, i Hajduk se kvalitetnije branio, a u pojedinim trenucima dvoboja bili su Splićani i sve hrabriji pri napadanju suparnika.

No, i dalje je prva figura susreta bio Hajdukov vratar Ljubić koji je branio sve domaće pokušaje. Izdržao je Hajduk do kraja s bodom u džepu, no Dinamo je zadržao prednost na ljestvici od četiri boda. Ujedno ima i utakmicu manje.

HT Prva liga, 16. kolo: Dinamo - Hajduk 1:1 (Ismajli 12.-ag, Caktaš 45.+1-11m)