Objavljeno: Ned 15.05.2022.

HT Prva liga: Dinamo na Šubićevcu proslavio 23. naslov prvaka

Nogometaši Dinama nisu dopustili da posljednje kolo i izravna utakmica protiv Hajduka odlučuje o naslovu prvaka. U posljednjem ogledu 35. kola HT Prve lige Dinamo je slavio kod Šibenika s 2:0 te je pobjegao Splićanima na nedostižna četiri boda.

Na Šubićevcu, u pravoj domaćoj atmosferi pred velikim brojem svojih navijača, Dinamo je dominirao od samog početka. Nekoliko je puta lopta opasno plesala ispred domaćeg vratara Rogića, a najbolje su šanse imali Oršić, Ivanušec i Lauritsen.

No, najbliže pogotku, u prvom dijelu, bio je domaćin i to u 27. minuti. Grezda se probio kroz neodlučnu obranu Dinama te je došao u situaciju jedan na jedan s Livakovićem. Ali, gostujuću mrežu Grezda nije naciljao, već je Livaković spriječio vodstvo Šibenika.

Dinamo je poveo u 39. minuti, a nakon brze, točne i lijepe akcije pogodak je dao Tolić. Utakmica je odlučena odmah na startu drugog poluvremena kada je odlično slobodni udarac izveo Petar Bočkaj za 2:0.

Nakon drugog pogotka, Dinamo je potpuno umrtvio igru te je čekao kraj kako bi proslavio novi naslov prvaka. Strasti su se, pak, uskovitlale pred sam kraj kada je došlo do naguravanja na travnjaku, a sve su zakuhali Grezda s jedne te Ristovski s druge strane.

Dinamo je tako izbjegao dramu u posljednjem kolu te će u slavljeničkom raspoloženju, na svom Maksimiru, odigrati najveći hrvatski derbi protiv Hajduka.

HT Prva liga, 35. kolo: Šibenik - Dinamo 0:2 (Tolić 39., Bočkaj 53.)