Objavljeno: Pet 19.04.2019.

HT Prva liga: Dinamo osvojio 20. naslov prvaka Hrvatske

Nogometaši Dinama pobjedom u 30. kolu HT Prve lige kod Slaven Belupa od 1:0 i matematički su osigurali novi naslov prvaka Hrvatske.

Šest kola prije kraja Dinamo je sebi priskrbio 20. titulu prvaka Hrvatske. U ovom trenutku Dinamo ima čak 23 boda više od drugoplasirane Rijeke (79-56) koja u idućih sedam kola, po nijednom scenariju, više ne može dostići Dinamo.

Zagrebački sastav tako je na dominantan način okrunio sezonu u domaćim okvirima gdje je kontrolirao situaciju u Prvenstvu od prvog dana.

Nakon slabog prvog poluvremena, u nastavku dvoboja u Koprivnici Dinamo je malo dodao gas i slomio vrlo slabog suparnika. U 48. minuti Amer Gojak postigao je jedini gol na utakmici i time osigurao svom klubu naslov prvaka.

Mogao je Dinamo i uvjerljivije slaviti, ali je Dani Olmo pogodio okvir vrata, promašivali su prilike i ostali igrači, no ostalo je sasvim dovoljnih 1:0.

HT Prva liga, 30. kolo: Slaven Belupo - Dinamo 0:1 (Gojak 48.)