Objavljeno: Pet 02.08.2019.

HT Prva liga: Dinamo pobijedio, ali i primio pogodak

Dinamo je ostvario novu, treću pobjedu u isto toliko nastupa na početku nove sezone u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

Na maksimirskom stadionu Dinamo je u trećem kolu svladao Goricu 3:1. Ukupno gledano, za Dinamo je ovo šesta pobjeda u novoj sezoni, a Dominik Livaković, koji je ovog petka upisao stoti nastup za Dinamo, primio je prvi pogodak u sezoni.

Protiv Gorice je od prve minute zaigrao Dani Olmo te je zabio prvi pogodak na ogledu u 22. minuti, dok je u 57. asistirao za 2:0 kada je Nikola Moro bio precizan udarcem glavom.

Dinamo je tijekom susreta bio dominantan i mnogo bolji. Napadao je, tražio još golova, a treba istaknuti Kahlinu, vratara Gorice, koji je svoju momčad spasio od mnogo težeg poraza. Još su dva gola postignuta u završnici. Prvo je Gojak u 83. povećao na 3:0, dok je u 86. Kristijan Lovrić, uz Kahlinu najbolji kod gostiju, smanjio na 1:3 i tako kao prvi svladao ove sezone reprezentativnog golmana Livakovića.

Dinamo je tako na pobjednički način najavio prvi ogled trećeg pretkola Lige prvaka protiv Ferencvarosa, iako treba reći kako se na ovom susretu ozlijedio Dilaver.

HT Prva liga, 3. kolo: Dinamo - Gorica 3:1 (Olmo 22., Moro 57., Gojak 83./Lovrić 86.)