Objavljeno: Sri 15.05.2019.

HT Prva liga: Dinamo pobijedio Goricu i pomogao Hajduku i Osijeku

Na maksimirskom stadionu nogometaši Dinama u duelu 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige pobijedili su Goricu 3:1.

Bila je to četvrta pobjeda Dinama u sezoni protiv ovog suparnika, a ujedno je Dinamo ovim rezultatom pomogao Hajduku i Osijeku koji se s Goricom bore za prolaz u Europu iduće sezone.

Dva kola prije kraja trećeplasirani Hajduk ima šest bodova više od Gorice, dok Osijek, uz utakmicu manje, ima tri boda više od Velikogoričana.

Zanimljivu i s prilikama raskošnu utakmicu odigrali su Dinamo i Gorica, s tim da je sjajan dan imao vratar gostiju Kahlina koji je obranio jedanaesterac Petkoviću, kao i još nekoliko odličnih prilika igrača Dinama.

No, ostao je nemoćan u dvije situacije kada su sjajno pogađali igrači aktualnog prvaka. Lijepi je gol u 22. minuti postigao Olmo, kao i Leovac u 72. minuti koji je tako volejom s više od 15 metara zabio zaključni gol u ovom susretu.

HT Prva liga, 34. kolo: Dinamo - Gorica 3:1 (Moro 17., Olmo 22., Leovac 72./Ndiaye 25.)