Objavljeno: Ned 27.10.2019.

HT Prva liga: Dinamo s 1:0 bolji od Osijeka u Maksimiru

Dinamo je pobijedio u derbi dvoboju 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige te je u Zagrebu s minimalnih 1:0 svladao Osijek.

Dinamo se vratio na prvo mjesto ljestvice. Ima utakmicu manje od Hajduka, ali i jedan bod više (28-27).

Nije lako Dinamo slomio neugodnog suparnika, a jedini je pogodak u 42. minuti postigao Kadzior, nakon akcije Oršića i Petkovića. Dinamo je bio bolji u razdoblju prije pogotka, a u nastavku je kontrolirao utakmicu.

Ali, kako se bližila završnica tako je Osijek preuzimao sve veći rizik u svojoj igri. Otvorio se, ali je teško stvarao šanse. No, imao je Osijek idealnu priliku za izjednačenje. U 92. minuti opasno je zaprijetio Špoljarić, ali je sjajno reagirao reprezentativni vratar Livaković i spasio Dinamo primljenog gola na samom kraju.

HT Prva liga, 13. kolo: Dinamo - Osijek 1:0 (Kadzior 42.)