Objavljeno: Ned 19.12.2021.

HT Prva liga: Dinamo se vratio na vrh ljestvice

Nogometaši Dinama ostvarili su treću uzastopnu ligašku pobjedu. Nakon Slaven Belupa i Istre 1961, u dvoboju 20. kola HT Prve lige Dinamo je slavio kod Hrvatskog dragovoljca s 2:0.

Dinamo je skočio na prvo mjesto ljestvice. Ima isti broj bodova kao i Rijeka (bolju gol razliku, ali i utakmicu manje), dok trenutačno ima i bod više od Osijeka koji će, u nastavku dana, odigrati derbi 20. kola kod Hajduka.

U prvom dijelu Dinamo je imao tek 1:0 (Perić nakon kornera), makar je uz to dva puta pogađao okvir vrata (Andrić i Oršić), a još su mu dva gola poništena (zbog zaleđa).

Početkom nastavka dvije odlične šanse je imao Hrvatski dragovoljac, a posebno treba istaknuti sjajnu reakciju Livakovića koji je iz rašlja izvukao loptu nakon udarca Mioča. Utakmica je riješena u 67. minuti kada je Andrić zabio za konačnih 2:0.

Hrvatski dragovoljac na zimsku stanku odlazi kao uvjerljivo posljednja momčad na ljestvici, naime ima čak 11 bodova manje od pretposljednje Istre 1961.

HT Prva liga, 20. kolo: Hrvatski dragovoljac - Dinamo 0:2 (Perić 17., Andrić 67.)