Objavljeno: Ned 28.11.2021.

HT Prva liga: Dinamo sretno do bodova na Šubićevcu

Pobjedom Dinama u Šibeniku od 2:1 zaključeno je 17. kolo HT Prve lige. Iako je bio bolji, pogotovo u prvom poluvremenu, na kraju je Dinamo sretno došao do bodova na Šubićevcu autogolom devet minuta prije kraja.

Dosta žestoko je Dinamo otvorio utakmicu te je bio vrlo opasan po domaćina. Nakon nekoliko propuštenih šansi, u 19. minuti Dinamo je poveo. Povratnu loptu je poslao Petković, a vrlo jednostavno je za 1:0 poentirao Ivanušec.

Nakon kratkog zatišja, u ostatku prvog dijela ponovno je dominirao hrvatski prvak, no povećanje prednosti se nije dogodilo.

Po jakoj kiši igralo se i u drugom poluvremenu koje je prolazilo u ravnopravnom ritmu. Nakon svega, uslijedilo je i izjednačenje, u 74. minuti je za 1:1 zabio najbolji šibenski strijelac Marin Jakoliš. No, takav rezultat nije dugo potrajao, a Dinamo je do pobjede došao na vrlo sretan način.

U 81. minuti Mišić je ubacio loptu koja se od domaćeg igrača Perića odbila u šibensku mrežu za tri boda Dinama.

Ovom pobjedom Dinamo se vratio na treće mjesto. Uz utakmicu manje, ima i tri boda minusa u odnosu na Osijek te dva manje od Rijeke. Šibenik je ostao na sedmom mjestu ljestvice.

HT Prva liga, 17. kolo: Šibenik - Dinamo 1:2 (M. Jakoliš 74./Ivanušec 19., Perić 81.)