Objavljeno: Pon 08.04.2019.

HT Prva liga: Drama u završnici, Istra 1961 osvojila bod u Koprivnici

Odigrana je posljednja utakmica 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a u super dramatičnoj završnici ogleda u Koprivnici Slaven Belupo i Istra 1961 remizirali su 3:3.

Slaven Belupo je imao sigurna tri boda u svojim rukama jer je do 90. minute vodio 3:1 golovima Ivana Krstanovića u 12. minuti iz jedanaesterca, Mateusa u 52. i Vidovića u 64. minuti.

Imao je u završnici Slaven Belupo priliku i "podebljati" prednost na 4:1, no od 90. minute krenula je drama. Tada je prvo na 2:3 smanjio Adrian Fuentes, dok je debelo u sudačkoj nadoknadi Ramon Mierez realizirao jedanaesterac za bod Puljana.

Istra 1961 tako je prekinula niz od čak pet ligaških poraza, a ovo je ujedno bio prvi osvojeni bod Igora Cvitanovića kao trenera Puljana jer je prije toga upisao četiri poraza.

Istra 1961 zadržala je šansu uhvatiti Slaven Belupo koji joj bježi osam bodova (26-18).

HT Prva liga, 28. kolo: Slaven Belupo - Istra 1961 3:3 (Krstanović 12.-11m, Mateus 52., Vidović 64./Laukzemis 27., Fuentes 90., Mierez 90.+7-11m)