Objavljeno: Čet 04.04.2019.

HT Prva liga: Druga pobjeda Rudeša u sezoni, nada još živi

Nogometaši Rudeša svladali su Istru 1961 s 1:0 u posljednjem susretu 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Bila je to druga pobjeda Rudeša u sezoni čime je zagrebački prvoligaš zadržao nadu kako se i dalje može spasiti od ispadanja u drugoligaško okruženje. Trenutačno posljednji Rudeš zaostaje za Puljanima sedam bodova.

Sve je moglo biti drugačije da je već u petoj minuti Fuentes pogodio domaću mrežu, a ne okvir vrata. Ostavljali su Puljani bolji dojam na startu, no pogodak se dogodio na drugoj strani kada je Tomislav Štrkalj u 36. minuti realizirao jedanaesterac.

Pokušavala je Istra 1961 i u drugom poluvremenu, ali nije uspjela postići pogodak. Mogao je, pak, Štrkalj u završnici postati i dvostruki strijelac, ali je i njegov udarac zaustavio pulski okvir vrata.

HT Prva liga, 27. kolo: Rudeš - Istra 1961 1:0 (Štrkalj 36.-11m)