Objavljeno: Pet 22.10.2021.

HT Prva liga: Drugi put u sezoni Šibenik i Slaven Belupo odigrali 1:1

Odigrana je prva utakmica 13. kola HT Prve lige, a pobjednika na Šubićevcu, u ogledu Šibenika i Slaven Belupa, nije bilo. Dvoboj je završio 1:1.

Jedini pogodak u prvom dijelu postignut je u 23. minuti kada je Marin Jakoliš bio precizan s bijele točke. Svemu je prethodio udarac Antonia Marina, a lopta je potom udarila gostujućeg Marija Marinu u ruku.

U prvom poluvremenu minimalno bolji dojam je ostavio Šibenik, premda nije bilo previše prilika na utakmici. U nastavku je Slaven Belupo krenuo angažiranije po bod, ili sva tri, ali odličnu šansu Šibenik je propustio u 68. minuti kada je Ćurić pogodio okvir vrata. Deset minuta prije kraja savršenu šansu za izjednačenje je propustio Kvržić koji nije uspio ugurati loptu u mrežu, iz dva pokušaja, s metra udaljenosti.

No, iskupio se Kvržić u 82. minuti kada je nakon kornera najbolje reagirao i glavom pogodio za konačnih 1:1.

Šibenik je osvojio 14. bod te je ostao na sedmom mjestu, dok se Slaven Belupo barem za jedan bod odmaknuo od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca. Inače, ranije u sezoni su ove dvije momčadi u Koprivnici također odigrale 1:1, a na Šubićevcu će u utorak odigrati novi dvoboj, onaj osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, kojeg možete pogledati u izravnom prijenosu na Hrvatskoj nogometnoj televiziji.

HT Prva liga, 13. kolo: Šibenik - Slaven Belupo 1:1 (M. Jakolić 23.-11m/Kvržić 82.)