Objavljeno: Pon 04.04.2022.

HT Prva liga: Dva gola Dabra za preokret Lokomotive

Pobjedom Lokomotive u Zagrebu protiv Slaven Belupa od 3:1 zaključeno je 29. kolo HT Prve lige. Gosti su krajem prvog dijela poveli, ali je u nastavku na scenu stupio Marko Dabro koji je postigao dva gola za preokret i slavlje svoje momčadi.

U prvom poluvremenu se malo toga događalo, a tek pred kraj uvodnih 45 minuta prvo je sjajnu šansu za domaćina upropastio Kačavenda, dok je odmah nakon toga Slaven Belupo poveo pogotkom Crnca u prvoj minuti nadoknade.

U nastavku je potpuno dominirala Lokomotiva koja je izjednačila već u 48. minuti kada je Dabro realizirao jedanaesterac. Domaćin je nastavio napadati, a poveo je u 77. minuti kada je Marko Dabro zabio svoj 13. gol u sezoni. Time se učvrstio na trećem mjestu ljestvice strijelaca.

Priča ove utakmice definitivno je zaključena u 92. minuti kada je Aliyu dao pogodak za konačnih 3:1.

Bila je ovo četvrta prvenstvena utakmica Slaven Belupa u nizu u kojoj nije pobijedio (dva remija i dva poraza).

HT Prva liga, 29. kolo: Lokomotiva - Slaven Belupo 3:1 (Dabro 48.-11m, 77., Aliyu 90.+2/Crnac 45.+1)