Objavljeno: Ned 18.10.2020.

HT Prva liga: Gavranović s tri gola odlučio derbi

U derbi susretu osmog kola HT Prve lige Dinamo je u Maksimiru svladao Goricu 3:2. Ovaj su susret klubovi dočekali s istim brojem bodova (Gorica je odigrala susret više), no sada se Dinamo samostalno odvojio na vrhu ljestvice.

Činilo se da je u prvom poluvremenu Dinamo na sigurnom putu prema tri boda jer je Mario Gavranović, napadač u sjajnoj formi, zabio golove za 2:0 u 32. i 36. minuti.

No, Gorica je furiozno zaigrala na startu drugog dijela pa je prvo Mudrinski smanjio u 47., a Hamad izjednačio u 50. minuti. Ipak, Dinamo je te subote imao sjajnog Gavranovića koji je u 67. minuti postigao svoj treći gol za pobjedu.

Do kraja derbija obje su momčadi imale prilike stići do novih golova, ali mreže se više nisu tresle. Dinamo je ostvario šestu pobjedu u sezoni, a Gorica je upisala drugi poraz.

HT Prva liga, 8. kolo: Dinamo - Gorica 3:2 (Gavranović 32., 36., 67./Mudrinski 47., Hamad 50.)