Objavljeno: Ned 01.08.2021.

HT Prva liga: Gol Eduoka za premijerno slavlje Hajduka

U ogledu trećeg kola HT Prve lige, u Dalmatinskom derbiju, Hajduk je na Poljudu s 1:0 svladao Šibenik. Time je Hajduk upisao premijernu ligašku pobjedu u sezoni, dok je Šibenik i dalje na samom dnu ljestvice s Hrvatskim dragovoljcem (tri poraza u tri dvoboja).

Prvu veliku šansu na utakmici je imao Šibenik (Jurić), no nakon toga su terenom zagospodarili Splićani i čudo je kako su imali samo jedan gol plusa na poluvremenu.

Biuk i Eduok su pogađali okvir vrata, imao je Hajduk još tri, četiri odlične šanse, ali na kraju svega realizirana je samo ona u 27. minuti, kada je na lijepu asistenciju Lovrencsicsa jednako tako odreagirao strijelac Eduok.

U nastavku susreta bitno se smanjio intenzitet domaćih napada, dok je Šibenik bio sve odlučniji u pokušajima da izjednači kako se približavao kraj utakmice. No, mreže su mirovale sve do kraja pa je ovaj dalmatinski derbi okončan minimalnim slavljem Splićana.

HT Prva liga, 3. kolo: Hajduk - Šibenik 1:0 (Eduok 27.)