Objavljeno: Sri 03.04.2019.

HT Prva liga: Gol Gavranovića odlučio derbi na Poljudu

Hrvatski prvak Dinamo dobio je novu utakmicu u aktualnoj sezoni HT Prve lige. S 1:0, pogotkom Gavranovića, Dinamo je slavio na Poljudu protiv Hajduka u ogledu 27. kola.

Hajduk je energičnije otvorio utakmicu i bio je bolji suparnik u prvom poluvremenu. Dinamova obrana imala najviše je problema s Jairom, no unatoč boljem ulasku u utakmicu i kvalitetnijoj igri, Hajduk nije bio odveć opasan.

Isto tako, pogodak se dogodio na drugoj strani. U 27. minuti Oršić je izveo slobodan udarac. Vratar Hajduka Posavec loše je reagirao, ali je zato spreman bio Mario Gavranović koji je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Primljeni pogodak nije toliko utjecao na stav igrača Hajduka koji su i dalje bili odlučniji, ali su isključivo kreirali poluprilike. Ne i prave šanse za izjednačenje.

Utakmica je postala ravnopravnija u drugom poluvremenu. Dinamo je kontrolirao tijek i pametno čuvao vodstvo, dok je Hajduk zapravo presudio sam sebi. Učinio je to Caktaš koji je u 76. minuti zbog udaranja suparničkog igrača Šunjića zaradio crveni karton.

U samoj završnici utakmica se zaoštrila, a Lopez je u 95. minuti propustio najbolju priliku Hajduka za izjednačenje.

Hajduk je time izgubio prvu utakmicu u kalendarskoj 2019. godini i stala je njegova serija od četiri pobjede. Dinamo je, pak, drugi put ove sezone svladao velikog rivala s minimalnih 1:0.

HT Prva liga, 27. kolo: Hajduk - Dinamo 0:1 (Gavranović 27.)