Objavljeno: Pet 05.11.2021.

HT Prva liga: Gorica golovima Kalika slavila u Koprivnici

Otvoreno je 15. kolo HT Prve lige, a Gorica je u gostima svladala Slaven Belupo s 2:1. Igrač utakmice bio je Anthony Kalik koji je postigao oba gola za goste.

U prilično pospanom prvom poluvremenu nije se ništa posebno događalo (osim dobre šanse gostujućeg igrača Dieyea) do završnice. A onda su uslijedila dva gola, po jedan na svakoj strani. Domaćin je poveo u 43. minuti golom Laušića, ali je samo dvije minute nakon toga stvari na start vratio Kalik.

Nakon točno sat vremena igre, Laušić je bio vrlo blizu drugog pogotka, no kada nije uspio domaći adut, napravio je to Anthony Kalik na drugoj strani. Gorica je izvela kontru, odlično je ubacio Keita, a glavom je loptu u domaću mrežu zakucao Kalik za 2:1 Gorice.

Do kraja je domaćin svim silama pokušao izjednačiti. Najbliže je tome bio Hadžić koji je pogodio okvir vrata, no ostalo je 2:1 za Goricu koja se time na ljestvici izjednačila s Hajdukom (po 21 bod).

Slaven Belupo je ostao pretposljednji i ima tri boda više od Hrvatskog dragovoljca.

HT Prva liga, 15. kolo: Slaven Belupo - Gorica 1:2 (Laušić 43./Kalik 45., 62.)