Objavljeno: Pet 28.02.2020.

HT Prva liga: Gorica napokon pobijedila, dobar zalet Dambrauskasa

Nogometaši Gorice svladali su Istru 1961 s 3:0 u domaćem susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Za Goricu je ovo prva pobjeda u nastavku sezone. U uvodna četiri ogleda proljetnog dijela Prvenstva Gorica je upisala dva remija i dva poraza, a pritom nije postigla nijedan pogodak.

Ujedno je ovo za Goricu bila prva utakmica nakon trenerske promjene, a novi strateg Dambrauskas krenuo je pobjednički na svom novom poslu.

Gorica je pulsku momčad slomila u nastavku utakmice. Prvo je Dvorneković u 57. minuti postigao prvi gol. Potom je Poljak Maslowski u 80. zabio za 2:0, dok je pečat ovoj pobjedi stavio Kristijan Lovrić golom u sudačkoj nadoknadi za 3:0, sjajnim udarcem s 25 metara.

Istra 1961 ostala je na samom dnu ljestvice (po 16 bodova zajedno s Varaždinom), dok Inter iz Zaprešića ima samo bod više.

HT Prva liga, 24. kolo: Gorica - Istra 1961 3:0 (Dvorneković 57., Maslowski 80., Lovrić 90.+3)