Objavljeno: Sub 31.07.2021.

HT Prva liga: Gorica odnijela bodove iz Pule

Gorica je osvojila bodove u Puli gdje je svladala Istru 1961 s 2:1 u dvoboju trećeg kola HT Prve lige. Gorica je time ostvarila drugu pobjedu u sezoni, dok je klub iz Pule upisao drugi poraz.

Gorica je jako napala suparnika od samog početka, a već u petoj minuti Matar Dieye je imao odličnu šansu za vodstvo. No, nisu gosti dugo čekali na pogodak. U 19. minuti je Kristijan Lovrić fenomenalno izveo slobodni udarac te je s 30 metara pogodio za vodstvo Velikogoričana.

Lovrić je bio najbolji igrač susreta te je novu zbrku, nekoliko puta, izrežirao početkom drugog dijela. Tada se rezultat nije promijenio, ali jest u 68. minuti kada je Dieye golom za 2:0 zaključio pitku akciju gostiju.

Do kraja susreta Gorica je smirila igru, a Istra 1961 je pokušavala doći do zraka, no sve što je uspjela bio je počasni pogodak Bandea u sudačkoj nadoknadi.

HT Prva liga, 3. kolo: Istra 1961 - Gorica 1:2 (Bande 90.+2/Lovrić 19., Dieye 68.)