Objavljeno: Ned 28.02.2021.

HT Prva liga: Gorica okrenula i svladala Istru 1961

Nogometaši Gorice svakom novom utakmicom sve čvršće stoje na trećem mjestu ljestvice, dok je Istra 1961 korak po korak sve bliže Drugoj ligi. U susretu 23. kola HT Prve lige Gorica je kao domaćin svladala Puljane 2:1.

Dosta prilika su tijekom 90 minuta imale obje momčadi. Istra 1961 uopće nije bila inferiorna. Čak štoviše, od starta su gosti krenuli žešće i bolji početak okrunili pogotkom novog pojačanja Hassane Bandea u 25. minuti.

Tek krajem prvog dijela se Gorica uspravila od tog udarca, a početkom nastavka i izjednačila golom Lovrića u 50. minuti.

Potom su uslijedile dobre prilike s obje strane, a ogled je odlučen u 73. minuti kada je lijepu domaću akciju golom završio Mudrinski. Do kraja je još Lovrić pogodio okvir vrata iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

HT Prva liga, 23. kolo: Gorica - Istra 1961 2:1 (Lovrić 50., Mudrinski 73./ Bande 25.)