Objavljeno: Ned 26.05.2019.

HT Prva liga: Gorica pobijedila, ali ostala bez Europe

Nogometaši Gorice obavili svoj dio posla, pobijedili su na gostovanju Lokomotivu 3:2 u dvoboju posljednjeg, 36. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

No, taj rezultat nije pomogao Velikogoričanima na putu prema Europi. Onaj drugi dio slagalice nije se posložio, Osijek je ipak na domaćem terenu pobijedio Inter-Zaprešić te je Gorica ovu povratničku prvoligašku sezonu zaključila na petom mjestu.

Već u 14. minuti Kristijan Lovrić postigao je prvi gol za Goricu i jedini u prvom dijelu. Vatromet golova dogodio se, pak, na startu drugog poluvremena. Luka Ivanušec pogodio je s bijele točke za 1:1 u 51. minuti, ali već u sljedećem napadu Farouk Miya vratio je vodstvo gostiju koje je potom u 59. minuti drugim golom na ogledu povećao Lovrić.

Gorica je do kraja sačuvala vodstvo, a domaćin je tek preko Nikole Burića u posljednjim trenucima smanjio na 2:3.

Lokomotiva je tako u posve negativnom ritmu zaključila sezonu, s dva remija i četiri poraza u posljednjih šest utakmica.

HT Prva liga, 36. kolo: Lokomotiva - Gorica 2:3 (Ivanušec 51.-11m/Lovrić 14., 59., Miya 52.)