Objavljeno: Pet 10.05.2019.

HT Prva liga: Gorica pobijedila brojčano slabije Puljane

Nogometaši Gorice nastavljaju borbu za plasman u Europu te su u domaćem susretu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige svladali pulsku Istru 1961 s 4:1.

Već u 23. minuti Puljani su se našli u problemima jer je Markus Pavic dobio crveni karton i gosti su ostali s igračem manje. Ali, unatoč tome, Istra 1961 povela je u 31. minuti golom Obenga Regana.

I još pola sata nakon toga Puljani su zadržali vodstvo, ali kada su primili prvi pogodak potpuno su potonuli. U 60. je izjednačio Ndiaye na 1:1. Potom je Dvorneković u 71. minuti doveo Goricu u vodstvo od 2:1 koje je u 80. povećao Zwolinski. U 83. minuti Musa Muhammed postavio je konačnih i na kraju vrlo uvjerljivih 4:1.

Gorica se, uz utakmicu više, izjednačila na ljestvici s Osijekom i Hajdukom (po 53 boda). Istra 1961 ima osam bodova više od posljednjeg Rudeša tri kola prije kraja.

HT Prva liga, 33. kolo: Gorica - Istra 1961 4:1 (Ndiaye 60., Dvorneković 71., Zwolinski 80., Muhammed 83./Obeng 31.)